بهترین کتاب سال ۲۰۱۸

بهترین کتاب های سال ۲۰۱۸ از نگاه Goodreads

زمان مطالعه: 3 دقیقه

با سلام و درود، از حدود ۴۰ روز پیش داخل سایت Goodreadsپیام در مورد انتخاب بهترین کتاب سال ۲۰۱۸ نمایش می داد که بالاخره لیست کتاب های انتخاب شده را منتشر کرد. در ادامه به معرفی این کتاب ها خواهم پرداخت و به امید آنکه ره چه زودتر در ایران ترجمه و چاب شوند.

بهترین رُمان (داستانی – Fiction) :

برنده این بخش که مهمترین بخش از نگاه Goodreads نیز هست، کتاب Still Me نوشته جوجو مویز (Jojo Moyes) هست که در ایران نیز بسیار معروف هست. این کتاب سومین کتاب از مجموعه «من پیش از تو – Me Before You» هست که در ایران نیز دو کتاب قبلی طرفداران بسیاری داشته و چاپ فراوانی نیز داشته 🙂

۳۳۲۱۱۹ رای در مجموع به کتاب های داستانی داده شد (۲۰ کتاب کاندید بودند) که کتاب فوق ۵۵.۳۰۰ رای را کسب کرد و به عنوان کتاب اول انتخاب شد.

کتاب دوم نیز «An American Marriage – ازدواج آمریکایی » اثری از Tayari Jones بود که ۴۱۸۲۶ رای آورده بود.

بهترین کتاب رمزآلود وتریلر (MYSTERY & THRILLER) :

برنده این دسته بندی نیز کتاب «The Outsider – بیگانه » اثری از استفان کینگ – Stephen King با ۶۲.۱۷۰ رای از مجموع ۳۲۸.۵۷۰ رای می باشد.استفان کینگ در بخش مسابقات گودریدز عغریبه نیست و طرفدارانش اونرو به عنوان نویسنده ژانر وحشت می شناسنش. این سومین پیروزیش در GoodReads می باشد و در همین دسته بندی رمز آلود و تریلر در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۴ نیز جایزه را برنده شده بود. امسال کتاب «زنی در پنجره – The Woman in the Window» را با ۵۵.۰۰۳ رای مغلوب خودش کرد.

کتاب رُمان تاریخی «HISTORICAL FICTION» :

در این بخش کتاب «تنهای کبیر – The Great Alone» نوشته کریستین حناه با ۶۱.۷۰۲ رای از بین ۲۷۶.۶۲۷ رای برنده شد.

این مجموعه درام خانوادگی در ولدرنس از آلاسکا و در سال ۱۹۷۴ رخ داده و قلب خوانندگانش را با نمایش و تجسم سازی بحران و بقاء درمیان یک چشم انداز کینه جو و بی گذشت، تسخیر خودش کرده است.

بهترین کتاب فانتزی :

کتاب «کیرکه – Circe» (زن جادوگری که مردان را تبدیل به خوب می کند – در حماسه اودیسه اثر هومر) با ۷۸.۷۳۳ رای از میان ۳۱۲.۹۱۷ رای با قدرت کتاب اول این بخش انتخاب شده است. این کتابی اثری از مادلین میلر هست.

بهترین از میان بهترین ها :

کتاب «تنفری که تو دادی – The Hate U Give» نوشته آنجی توماس به عنوان بهترین کتاب این بخش و با ۶۸.۴۸۹ رای از میان ۶۴۰.۶۵۵ رای انتخاب شده است.

آنجی سال گذشته نیز برنده بود و امسال مجدد برنده و به اصطلاح دابل کرد.

بهترین داستان علمی :

کتاب «انتقام جو» نوشته V.E. Schwab با ۴۹.۵۶۳ رای از میان ۲۱۸.۸۲۳ رای به عنوان بهترین کتاب این بخش انتخاب شد که فاصله اش با کتاب دوم نیز زیاد و حدود ۱۶۰۰۰ رای بود.

این نویسنده ۷ کاندید در ۴ دسته بندی از جایزه GoodReads را داشت که خود نشان دهنده قدرت این نویسنده می باشد.

افکار خود را به اشتراک گذارید